נגישות
073-2000301
או לחץ כאן ליצירת קשר

הנני מאשר/ת קבלת דברי פרסומת בדוא"ל*

מהו עיבוד שבבי ממוחשב?

העולם שלנו מורכב מאינסוף מוצרים חכמים, שמבצעים את הפעילות שלהם באופן שוטף. מי מאיתנו שלא מבין בתהליכי הייצור שלהם, לא מקדיש להם מחשבה רבה ופשוט ממשיך לנהל את חייו בקלות בזכותם. מי שקצת מתמצא בתחום מבין, שכל מוצר כזה, בין אם מדובר בתחום התקשורת, הרפואה או התעשייה, מורכב מהרבה מאוד חלקים קטנים, חלקם זעירים ממש. על מנת שהמוצרים הללו יעבדו כמו שצריך, ישנו צורך לייצר את הרכיבים החיוניים לפי הוראות מדויקות ביותר. מה שעוזר למפעלים השונים לייצר את הרכיבים הנדרשים הוא עיבוד שבבי ממוחשב. הטכנולוגיה הקיימת כיום מאפשרת להגיע לתוצאות ברמת דיוק גבוהה ביותר.

תהליך העיבוד הממוחשב

כעקרון, עיבוד שבבי פירושו יצירת חלק מסוים הנחוץ לנו, מתוך גוש נתון של חומר. התהליך שעובר חומר הגלם עד שהוא מקבל את צורתו הסופית כולל כמה פעולות, בניהן: חריטה, כרסום, ריתוך, כיפוף, קדיחה וניסור. כל תהליך יכול לכלול סדרה שונה של פעולות- בהתאם לסוג החומר ומאפייני הרכיב שאותו יש לייצר. לעיתים, תהליך העיבוד צריך להתבצע בחומרי גלם קטנים ביותר, על מנת להפיק רכיבים זעירים. במצבים כאלה, הפעילות של היד האנושית באמצעות המכונות המיועדות לכך (כמו מחרטה) היא לא מספיק מדויקת. במצבים כאלה, עיבוד שבבי ממוחשב נעשה בעזרת מכונות, אשר מסוגלות לבצע ברצף את כל פעולות העיבוד השבבי, בהתאם לנדרש.

מכונות לעיבוד ממוחשב

סוג המכונות הנפוץ ביותר לביצוע עיבוד שבבי ממוחשב הינו סוג CNC Machine מבית Mazak ומדובר במכונות שמסוגלות לבצע את כל תהליכי העיבוד השבבי באופן אוטומטי, באמצעות הוראות המתקבלות מבקר המכונה בפיקוח המפעיל. היכולת של המכונות הללו לספק תוצרים איכותיים מבוססת על שימוש במגוון נרחב של כלי כרסום וחריטה ואביזרים שונים, אשר מסוגלים לבצע את הפעולות הנדרשות ברמת הדיוק הנדרשת. המכונות מסוגלות לתת התראה במקרה של תקלה כלשהי במכונה, העוצרת את ביצוע תהליך העיבוד. אף על פי שמדובר במכונות מתקדמות ולכן יקרות, הן מתאימות למפעלים המייצרים דרך קבע רכיבים המיוצרים בעיבוד שבבי למגוון גדול של תעשיות.

התאמה אידיאלית לצרכים שלכם

חברת הורטל מכונות עוסקת מזה ארבעה עשורים בשיווק מכונות איכותיות לתחומי תעשייה שונים. חלק חשוב בפעילות החברה הוא שיווק מכונות המבצעות עיבוד שבבי ממחושב ברמה גבוהה. חלק מהמכונות מבצעות פעולה אחת מתוך סדרת העיבוד השבבי (כגון מכונות חיתוך ומכופפות) וחלק מ מכונות CNC, המבצעות את כלל הפעולות הנדרשות. אנו מודעים לכך, שרכישת מכונה לעיבוד שבבי מהווה החלטה אסטרטגית חשובה לפעילותו של העסק. לכן, אנו מעניקים לא רק מבחר מכונות מעולה, אלא גם שירות מקיף, המעניק הדרכה, אחזקה, טיפולים מונעים ותיקון תקלות בעת הצורך. אנו מתחייבים להעניק טיפול כולל ומהיר לכל פנייה המגיעה אלינו, על מנת לתקן את התקלה במכונה ולהחזיר את פעילות העסק לשגרה מהר ככל האפשר. 

© 2020 כל הזכויות שמורות להורטל מכונות בע"מ - עיבוד שבבי ממוחשב