נגישות
073-2000301
או לחץ כאן ליצירת קשר

הנני מאשר/ת קבלת דברי פרסומת בדוא"ל*

מה זה מחרטה?

אם ניקח ליד שלנו מוצר כמו בורג, נשים לב שמדובר ברכיב קטן בעל פסים בראשו ולכל אורכו. רכיבים מהסוג הזה הם רכיבים קטנים, אשר מצריכים יכולת דיוק ביצירת המאפיינים הקשורים בהם. רכיבים אלו מיוצרים במסגרת תהליך שנקרא עיבוד שבבי. עיבוד שבבי הוא שם כולל למספר פעולות, שלכולן תכלית אחת- להפוך חומר גלם נתון למוצר שאנו מעוניינים בו. אחת מהפעולות שכרוכות לעיתים בתהליך העיבוד השבבי היא החריטה. חריטה היא תהליך שבמסגרתו חלק מסוים מהחומר מורד ממנו באמצעות כלי חריטה הדומה לסכין המיועד לכך. כך, למעשה, נוצרים חריצים בגוף המתקבל.

סוגי מחרטות שונים

המחרטה יכולה להגיע בגדלים שונים והיא בעלות כושר עבודה משתנה, בהתאם לייעודה. מצד אחד, ניתן למצוא מחרטה פשוטה יחסית, כמו זו המשמשת לעיבוד עץ. מחרטות מהסוג הזה משמשות לביצוע עיבוד שבבי ידני. מצד השני, ניתן למצוא מחרטות המשולבות במכונות CNC, שהינן מכונות אשר מסוגלות לבצע בעצמן את כל תהליך העיבוד השבבי. המחרטות נבדלות בניהן גם בסוג החומר אותו יש לעבד- עץ, מתכת ועוד. כל חומר הוא בעל רמות קושי משתנה, מה שמצריך כלי חריטה / סכינים מסוגים שונים (סכיני פלדה, סכיני חרסינה ועוד). כל סכין כזו גם מכוונת ליצירת חיתוך בעומק ועובי משתנה- חלקן מסוגלות לחתוך עמוק יותר (ולכן להוריד יותר חומר מהעובד) וחלקן מסוגלות לבצע חיתוך שטחי יותר.

בחירת המכונה המתאימה

מחרטה אשר מיועדת לנגרייה קטנה שונה, כמובן, ממחרטה המיועדת למפעל גדול, שמייצר מוצרים מגוונים ברמת דיוק גבוהה. בין אם מדובר ברכישת מחרטה עצמאית ובין אם מדובר ברכישת מחרטה כחלק מרכישת מכונה לעיבוד שבבי ממוחשב, ישנו צורך שתהליך החריטה, כמו שאר תהליכי העיבוד, יתבצעו באופן המדויק ביותר, על מנת להעניק תוצר סופי ברמה גבוהה. כאשר אתם רוכשים מכונה לביצוע עיבוד שבבי כלשהו, שימו לב לא רק למבחר המוצרים המוצעים לכם ולאיכותם, אלא גם לשירות הניתן בחברה בזמן שלאחר הרכישה- על פי רוב, מכונות לעיבוד שבבי הן מכונות מורכבות יחסית, כך שבמקרה וישנה בהן תקלה, המיומנות הנדרשת לתיקון המכונה הינה גבוהה.

מחרטות איכות בהורטלמחרטה

מכונות עיבוד שבבי שמשווקת חברת הורטל מציעות אפשרויות חריטה מתקדמות ביותר. זאת, מאחר והחברה מקפידה לשווק אך ורק את תוצרתן של חברות בינלאומיות מובילות בתחום העיבוד השבבי כגון MAZAK יפן. מאחר ואנו מאמינים כי כל רכישה של מכונת עיבוד שבבי לעסק היא רכישה חיונית, אנו מציעים את מיטב השירות שלנו גם במתן ייעוץ מקדים לתהליך הרכישה, שירות התקנה והדרכה ושירותי תיקונים שונים שלאחר הרכישה. במהלך למעלה מארבעים שנות פעילות, החברה צברה לעצמה רשימה ארוכה של לקוחות מרוצים מכל מגזרי התעשייה השונים. אנו מתחייבים להמשיך ולפעול לפי אותם סטנדרטים גבוהים שהנחו אותנו עד היום, על מנת שגם אתם תוכלו ליהנות מהם. 

© 2021 כל הזכויות שמורות להורטל מכונות בע"מ - עיבוד שבבי ממוחשב